Zdravíme všechny, 

doma jsme už 22 dnů a rádi bychom vám ve zkratce sesumírovali, jak jsme na tom:

 

Aktuálně se snažíme získat víza do Ruska. A je to fuška. V Rusku je teď zákonem totiž vydávání víz českým občanům zakázáno.A tak se snažíme, co to dá a s vyjednáním výjimky pro naši expedici nám pomáhá hodně lidí jako třeba náš patron vicepremiér 

Karel Havlíček, velvyslanectví Ruské federace v Praze, náš partner ROSATOM, kancelář prezidenta a hromada dalších.

 

Proč se potřebujeme dostat do Ruska? 

Za měsíc parkování za obě auta zaplatíme cca 100.000,- Kč, poplatky v žádném přístavu nejsou přizpůsobené na dlouhodobé parkování. Auta nejsou připravena na krutou ruskou zimu a bez zásahu by na vozech mohla vzniknout opravdu velká a ne lehce opravitelná škoda. Cesta do Ruska by spočívala ve vyzvednutí a proclení aut v přístavu, jejich přesunutí do teplé garáže, kde by proběhlo jejich zazimování, aby jim bylo dobře, než budeme moci zase vyrazit na další etapu.

Věříme, že se nám to povede do měsíce.

 

Urputně makáme na seriálu. Jsme neuvěřitelně nadšení z toho, že se nám podařilo dotáhnout do konce i v této náročné době cestu a natočili jsme neuvěřitelné a nevídané věci, které díky tomu, že jsme cestovali v době COVID dělají z natočeného materiálu a seriálu jedinečnou věc. V sobotu 3.10. na Prima ZOOM

je premiéra prvního dílu, a pak každý další týden následuje jeden premiérový díl. Je toho hodně, a proto i teď ještě pracujeme na finalizaci posledních dílů. 

 

Dočasným členům, tedy lidem, kteří nás finančně a lidsky podpořili a účastní se výpravy na vlastní kůži, jsme připravili dvě verze itineráře okruhů na příští rok. Jak se říká štěstí přeje připraveným, a tak i my si připravíme raději více možných variant.

 

No a k tomu se samozřejmě prodíráme spoustou fotek, abychom pro vás vybrali ty nejkrásnější a připravili z nich kalendář.

 

Dále makáme na malém překvapení, které udělá snad každému tatrovákovi radost a za pár týdnů s tím vyjdeme do světa.

 

Začínáme pracovat na nových, především rychlejších a uživatelsky přátelštějších www stránkách. 

 

No, a to je zatím vše. Tak nám držte palce ať se vše daří a my vám zase brzy dáme vědět co a jak se posouvá dál. 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *