CZECHOVERLAND, Z. S.

Naším posláním je podporovat a pořádat aktivity směřujících ke zlepšování kulturního a společenského klimatu občanské společnosti, a to především aktivitami motivujícími široké spektrum cílových skupin k cestování, ke zdravému aktivnímu životnímu stylu, k zodpovědnosti a k osobnímu rozvoji (stanovy spolku).

 

Prvním tímto projektem je tříletý projekt Tatra kolem světa 2.

 • www.tatrakolemsveta2.cz
 • IČ 07844395
 • info@tatrakolemsveta2.cz
 • Střemy 10, 277 34 Střemy

TATRA KOLEM SVĚTA 2 V OBRAZE

 • Pracujeme na přípravách naší expediční Tatry 🚛 Už brzy se dozvíš víc, stačí, když nás budeš sledovat 😉
#TKS2
.
.
.
.
.
.
#tatrakolemsveta2 #tatra #truck @tatratrucks #expedition #aroundtheworld #travel #car #exploring #czechrepublic #czechia #buildingcars #motorhome #follow
 • Tak kde zaparkujeme dneska 🚒? Támhle s výhledem na západ slunce 🏜 nebo napravo, třeba vedle toho osla … běžná večerní scéna :) To je výhoda 👌 expedičních speciálů (a někdy taky úskalí 🙉, když se nedaří večer 🌅 najít dobré místo)! O životě na cestě budeme určitě také psát ✏️. Jak už jsme avizovali, ti z vás, kdo se k nám přidají na část expedice, se stávají na pár dní členem posádky. Co to znamená? Jedeme jako tým 👫. Budeme objevovat krásy zemí 😮😍 a zároveň bude každý moci (když bude chtít) podílet se na každodenním chodu expedice a jejích úkolů na cestě🙏. Věříme, že společnými silami 💪 se nám podaří z cesty udělat opravdu skvělý zážitek pro všechny a nejen ledacos vidět, ale i udělat super věci! Tým taky znamená, že když se něco přihodí ‼️⚠️, tak všichni uděláme maximum pro to, aby to dobře dopadlo! Občas se nás také ptáte, co se stane, když se nakonec expedice nebudete moci zúčastnit 🥵😱. Pochopitelně za sebe můžete najít náhradu nebo výlet někomu darovat 🎁. Zajímá vás něco více? Hoďte nám otázky❓ do komentářů nebo do zpráv. Díky! 
Foto: KaMa na cestě - severozápadní pobřeží Bajkalu, někde mezi medvědy a šamany
 • Turkmenistán-Uzbekistán. Člověk by řekl, že země, v jejímž názvu je na konci –istán, bude díra světa. 🍩Ale tyhle země vás překvapí! Nekonečné pláně, vyprahlé pastviny s loudajícími se stády krav nebo velbloudů, krajina připomínající povrch Měsíce, pouštní duny anebo zelená kopcovitá krajina kolem města Samarkand. 🕌Mauzolea, mešity, královské paláce, sídla emírů, zlaté střechy, perské koberce, taky socialistické monumenty, posezení v oáze ve stínu morušovníků v okouzlující 🌅Buchaře, která má opravdovou autentickou přirozenost a krásu. A pokud jde třeba o turkmenský Ašchabad, Dubaj je jeho chudým bratrem! To vše čeká účastníky i čtenáře a diváky našich reportáží v etapě Turkmenistán-Uzbekistán. ❤️❤️🙏Další perličky budeme trousit po cestě, takže určitě zůstaňte naladěni! Pozóóór, tahle etapa, na níž se členem expedice na 13 dní můžete stát i vy, je pro milovníky tepla, vylchidní architektury, neprozkoumaných míst planety. 🔥☀️🔥Teplíčko, čtyřicítky, parádička 😉 Proto doufáme, že do konce kampaně na Hithitu za 44 dní získáme pořádnou dávku vaší fanouškovské podpory, abychom naplnili třetí milník a mohli pořídit do Tatry i pořádnou klimošku a mrazák!! ❄️❄️🙂 Kromě účasti na etapách nás můžete podpořit nákupem třeba samolepky nebo pohledu, který vám zašleme z cesty!
https://www.hithit.com/cs/project/6114/tatra-kolem-sveta-2
#tatrakolemsveta #hithit #uzbekistan #turkmenistan #cestakolemsveta #tatra
 • Jen kapky, ale i z kapek je oceán!
#tatrakolemsveta2 #starthithitu #mfdnes #predstaveniprojektu
 • Přesně za 11 hodin a 11 minut startuje na HitHit kampaň na podporu projektu Tatra kolem světa 2‼️ Co považujeme za nejatraktivnější odměnu❓❓ Asi dva měsíce zpět jsme přišli za Martinem Kolomým (jezdec 🇨🇿💪 Dakar týmu). Řekli jsme mu o našem projektu. Úplně se mu rozzářily oči.🤩🤩🤩 Následně jsme ho poprosili, jestli by jsme si ho nemohli vyfotit a publikovat fotku s tím, že nám fandí.📸📸 Nevzpomínám si přesně na to co řekl doslova, ale bylo to nějak takhle: „**** nějaké fotky, na to vám **** ***, najděte mi tu nejnáročnější etapu a já vám to tam přijdu vodřídit!“ „Nejnáročnější je asi Mongolsko“ odpovídáme.
„**** tak vám to vodřídím v Mongolsku.” „Martine vždyť nám to roztřískáš, to musí vydržet cestu kolem světa!“ „Kucí, to je Tatra💪💪, ta něco vydrží!“ Martin je opravdu srdcař a fanda!
Tak jsme si plácli. Martin Kolomý přiletí do Mongolska a udělá s námi dvoutýdenní okruh Mongolskem a spolu s námi i šest 🏋️‍♀️🏋️‍♀️🏋️‍♀️🏋️‍♀️🏋️‍♀️🏋️‍♀️ z vás. 
Osobně si myslíme, že to je jedna z NEJ odměn 🏆🏆🏆, a to POUZE pro šest odvážlivců! 
Dohoda v týmu byla, že pod plynový pedál přiděláme nějaký špalek, aby nešel plyn až na podlahu, takže to snad nebude jen po jednom předním kole (-: Zítra 8:02 start na Hithitu.Lepší kousky budou hned pryč! 😁 #tatrakolemsveta2 #startkampanenahithit #martinkolomyridijednuetapu
 • Před měsícem jsme do noci natáčeli v Technicke Muzeum Tatra Kopřivnice s jediným žijícím členem celé expedice Tatra kolem světa 1987-1990.💪💪 Výsledkem je prvotřídní video.🎥💣 Těšíme se až vám ho budeme moci představit společně se startem kampaně na HitHit 23.4. v 8:02. Rozhodně si to nenechte ujít‼️ Tímto děkujeme za super práci Strop Media a za doporučení, které nám na ně dal Matěj Homola, díky 🙏🙏 Československá🇨🇿 cestovatelská legenda ožívá v úterý‼️ #tatrakolemsveta2