Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Akce vyvolává reakci

Na sociálních sítích se 16. 10. 2020 objevil rozhovor s jedním ze spoluzakladatelů společností, které mají propojku s projektem expedice Tatra kolem světa 2, s Petrem Holečkem. Ti z vás, kteří jste o něm ještě neslyšeli, tak ve zkratce jde o společníka a spoluzakladatele projektu, který pomáhal TKS2 rozjíždět, za což mu je celý tým vděčný a určitě mu jeho zásluhy nikdo neodepírá. I bez něj by projekt dnes nebyl tam, kde je.

 

Společně s Markem Havlíčkem dostali údajně oba kluci pozvání k avizovanému rozhovoru, který z je pohledu fanoušků a sledovačů na našich oficiálních komunikačních kanálech pouze jednostranný a že by bylo fajn, aby se alespoň k několika bodům Marek Havlíček vyjádřil.

 

Jak to bylo s pozváním na rozhovor?

O PR v projektu se stará Kateřina, Lucie a pomáhá nám celá řada dalších lidí, a to včetně najatých profesionálů. Rozhovor zprostředkovávala PR agentura, bohužel nejdříve kontaktovala Petra Holečka, který vyhrožoval, že bude vytahovat špínu, já nerad peru špinavé prádlo na veřejnosti. Taky jsem nevěděl, proč bych měl propagovat někoho, komu jde o to, aby se projekt ukončil, lidé přišli o vložené peníze a já bych měl být zkompromitován. Nabídl jsem prostřednictvím paní z PR rozhovor se mnou, s kameramany, s dočasnými členy, s řidiči, organizátorkami atd. Žádné pozvání se ke mně ve finále nedostalo.

 

No a kdyby se k tobě pozvání dostalo, šel bys s Petrem Holečkem do duelu?

Projekt Tatra kolem světa 2 je moje srdcovka, do které jsem dal přes dva roky života a několik milionů korun. Na projektu dělali a dělají stovky lidí, udělám maximum proto, abych zabránil jeho poškozování, abych zabránil snaze o ukončení projektu a expedice. Vím, že můj štít je čistý a projekt TKS2 nemá co zakrývat. Ano, všichni děláme nějaké chyby a při takhle obrovském projektu se celá řada drobných chyb určitě objeví a objevila. Takže ano, na duel bych šel, bral bych to jako nutnou obranu projektu Tatra kolem světa 2. Na veškerých mediálních výstupech i na výstupech na sociálních sítích projektu TKS2 nebo mém, nenajdete nic negativního o Petrovi Holečkovi. Negativní komentáře, které by ho špinily, mažeme. Odmítal jsem se jakkoliv negativně vyjadřovat o praktikách a atacích Petra Holečka. Ale i nekomunikace je komunikace, nebyl to dobrý krok, protože ve snaze udržet projekt čistý, nevznikl prostor k obhajobě našich postojů, a především faktů a pravd. Lidi zajímá cestování, objevování, pozitivní věci a nechtěli jsme šířit nic negativního, ale nyní si všichni v týmu uvědomujeme, že informovat fanoušky o některých faktech, výhružkách, praktikách, které usilují o ukončení projektu a expedice, bychom měli prostě veřejnosti říct. Nebudeme a nechceme nikoho očerňovat, ale mluvit o faktech je potřeba. Ano na duel bych šel a rozhodně bych se nesnížil k tomu na Petra Holečka tahat špínu, ale určitě bych netajil fakta.

V rozhovoru zazněla celá řada rozporuplných věcí, ke kterým bys ses měl vyjádřit i ty.
V rozhovoru zazněla celá řada rozporuplných věcí, ke kterým bys ses měl vyjádřit i ty.

Jak to bylo s parkováním na turecké ambasádě?

To, co říká Petr Holeček, není pravda. V celém rozhovoru je spousta polopravd a překroucených faktů. Nutno zdůraznit, že Petr Holeček v Turecku tehdy nebyl. Parkování na ambasádě nám nebylo nabídnuto. Když se podíváte na Google mapy, není tam ani kde by to auto mohlo být zaparkované. Pan velvyslanec Kafka nám nabídl dočasné parkování na rezidenci.

Expedice nebyla v žádném ohrožení a nikdo nemohl odhadnout situaci, jak se bude vyvíjet korona krize, i po jeho doporučení jsme jeli co nejrychleji ke Gruzínským hranicím. S panem Kafkou jsme následně byli v kontaktu každé dva týdny a probírali celou situaci. Znovu jsem s ním otevřel téma možnosti zaparkování, ujistil mě, že nabídka zaparkování u rezidence trvá a že v řádu týdnů či maximálně jednoho dvou měsíců by byla možná.

Musím upozornit, že pan Holeček není jednatelem společnosti a většinu smluv neviděl (nechtěl) ani nevěděl naprosto nic o marketingu, ani o investicích do propagace. V týmu jsme věděli, že zastavení expedice na rok by znamenalo na 100% ukončení expedice. On tvrdil bez jakýchkoliv argumentů, že ne.
Pokračování v expedici bylo dobré rozhodnutí.

 

Proč jsi za nimi nepřijel do Řecka, do Soluně a namísto toho jsi jel do Bulharska?

V Soluni jsem samozřejmě byl. Jedna z mnoha podmínek, kterou si Petr Holeček dal byla, že v prvním týdnu expedice, kdy bude na palubě pojede i jeho rodina. Respektoval jsem to, i když jsem věděl, že není dobré odlaďovat auto a řád na palubě s malými dětmi. Tato část expedice měla sloužit k užitku projektu, nastavení pravidel a řádu a ne jako soukromý výlet. O itinerář jsem se tedy moc nestaral, ani o program ne, odmítl jsem dělat dovolenou „na míru“ rodině Petra Holečka. Byl jsem v Bludičce (doprovodné vozidlo) a vyhledával jsem místa na spaní, komunikoval s úřady, řešil problémy s uzavřenými hranicemi, atd.

V Soluni jsem našel asi tři místa na kempování, souřadnice jednoho z nich jsem poslal ostatním do Trajdy. Následně se ke mně dostaly informace o tom, že by se díky uprchlíkům mohly uzavřít hranice i mezi Řeckem a Bulharskem a že by bylo nejlepší co nejrychleji odjed do Bulharska. Nepotkal jsem se tedy s Trajdou na vytipovaném místě, namísto toho jsem jel do města nakoupit nezbytné věci pro opravy Trajdy a jel jsem hledat nové místo pro nocování a cestu tak, aby nemusela posádka Trajdy po nocích hledat, kde bezpečně kempovat

 

Skutečně jsi Petra Holečka vyzval k odchodu z projektu?

Od začátku Petr Holeček říkal, že nebude na samotné expedici non-stop, že neinvestuje do projektu žádné peníze a že může do projektu investovat maximálně 1/3 času oproti mně. O 90% věcí v projektu neměl pan Holeček ani páru a byl odpovědný za přípravu technických věcí na podvozku Tatry. Petr Holeček mě vyzval k zastavení expedice v Turecku. Tehdy jsem mu napsal, že mu rád projekt přenechám, když mi zaručí, že ukončí cestu kolem světa, i kdyby rok mělo auto dle něj stát v Turecku a jestli do toho nejde, tak ať se drží původní dohody nemluvit mi do toho, co se děje na cestě, když na samotné cestě není. V tomto období Petr Holeček udělal celou řadu ataků na projekt, dostal jsem dokonce výhružné zprávy, a i zprávy o tom, že Holeček udělá maximum k tomu, aby projekt TKS2 potopil a mě zkompromitoval. Oznámil jsem, že s někým takovým opravdu nemůžu spolupracovat, že se potřebuji na lidi v týmu spolehnout a jestli nechce převzít tento projekt, ať si stanoví výši odstupného.

Nyní mi Petr Holeček prostřednictvím svého právníka zasílá výhružné dopisy, ve kterých mě informuje o krocích vedoucích k nemožnosti fungování společnosti spojených s ukončením projektu.

 

Petr Holeček řekl, že už si spolu na pivo nesednete, vnímáš to stejně?

Pro mě je projekt Tatra kolem světa 2 srdcovka, do které šla spousta lidí, projekt má přinášet pozitivní vlny, má lidi inspirovat, jít jim příkladem, dal jsem do toho spoustu času a prostředků a udržet TKS2 při životě je pro mě velká priorita. Vím, že nemůžu Petrovi Holečkovi věřit v ničem a vím, že jeho snaha není stejná jako má, a to dokončit expedici a udělat maximum proto, aby projekt dostál závazkům, aby si lidi s námi prožili expedici, k tomu se přiznává, a to i dělá, proto vím, že komunikace by byla velice obtížná a k ničemu by nevedla. Proto jsem oslovil jednoho z nejlepších mediátorů v ČR, abych situaci uklidnil, abych udělal maximum proto, aby projekt mohl pokračovat. Petr Holeček nabídku jasně odmítl. Pro mě hry ukřivděného ega, které má chuť se mstít nejsou důvodem útoku, pro mě je opravdu největší prioritou dokončit to, co se před dvěma lety započalo – objet svět, zprostředkovat lidem expedici, přinášet z cest informace, propagovat Českou republiku ve světě, ukázat lidem svět. A musím konstatovat, že usilovné snažení skupiny kolem Petra Holečka o poškození projektu, které by vedlo k ukončení výpravy, nám tuto činnost komplikují. Ale i tak se snažíme dělat to vše s radostí a nevzdat se jen díky šíření pomluv a ataků na nás.

zprávy do e-mailu

Email

Čerstvé zážitky můžeš získat e-mailem. Snadno a zdarma.

Díky tomu budeš vědět co se děje, jak expedice probíhá a co právě zažíváme. A kdo ví, třeba tě zaujme a přidáš se k nám.

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
    Top chevron-downbarsarrow-right