Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Náš tým

Expediční projekt vede tým cestovatelů a dokumentaristů v čele s Markem Havlíčkem. Tatrovku v průběhu cesty obývá parta více i méně zkušených objevitelů z vašich řad, kteří touží po poznání a nevšedních zážitcích.

zakladatel

zakladatel

Marek Havlíček je v pravém slova smyslu dobrodruh a cestovatel. Je specialista na extrémní a náročné situace, ze kterých dokáže hladce vyváznout a ještě si z toho odnést nějaké přínosné ponaučení. Mimo to, že v letech 2016—2018 objel v expediční dodávce svět, objel v kuse jako první Čech celou Afriku (2008—2010). Dohromady ujel po světě přes 400 000 km, a to nejen autem, ale i na motorkách. Cestování ho naučilo nejen nebát se řešit krizové situace, ale i dokázat si pomoct kdekoliv a kdykoli.

Tým
Bez party skvělých lidí v zázemí v ČR a často i na vzdálených místech, ambasádách a hranicích států, by to nešlo. Vděčíme jim za to, že projekt pokračuje a naplňujeme tak své poslání.
Kontakty na Marka
Kateřina Božková
Kateřina Božková
Organizátorka, PR, sociální sítě
Lucie Vonásková
Lucie Vonásková
Organizátorka, koordinátorka
Libor Svoboda
Libor Svoboda
Podpora správy sociálních sítí
Jiří Dvorský
Jiří Dvorský
Kameraman
podpůrný tým

...aneb jedeme v tom společně!

Naším posláním je podporovat a pořádat aktivity směřujících ke zlepšování kulturního a společenského klimatu občanské společnosti, a to především aktivitami motivujícími široké spektrum cílových skupin k cestování, ke zdravému aktivnímu životnímu stylu, k zodpovědnosti a k osobnímu rozvoji (stanovy spolku).
info@tatrakolemsveta2.cz

Jana Mráčková
Cestovatelka, bloggerka, která svými poznatky a zkušenostmi obohacuje svět. Během expedice se podílela na koordinaci týmu. Více o Janě a její práci najdete na webu liveinspirit.cz.
Jan Hospes
Věčně mladý optimista se smyslem pro detail. Pro TKS2 je konzultantem v oblasti tiskových zpráv a tonality projektu.
Lukáš Pláteník
Z původně dočasného člena řidičem, tak přesně to je Lukášův příběh v rámci TKS2. I díky němu se kola Trajdy v roce 2020 nezastavila.
Lukáš Hejl
Zkušený cestovatel s více než skvělými zkušenostmi s elektřinou a dalšími technickými vychytávkami.
Tomáš Bílek
Tom patří do technické části týmu, a to jak před startem z Česka v roce 2020, tak i před startem africké etapy v roce 2021.
Marek Pecha
Marek patří do technické části týmu, a to jak před startem z Česka v roce 2020, tak i před startem africké etapy v roce 2021.
Tereza Flesarová
S týmem strávila putováním Afrikou, kdy se starala o koordinaci členů týmu a plánování itineráře.
Jan Matějček
Grafik a ilustrátor, který se podílí na vizualizacích spojených s propagačními materiály TKS2.
Víťa Válka
Designer, který chce projet Tatrou Jižní Ameriku a pro TKS2 navrhuje web, sází tiskoviny a připravuje grafiku polepu Tatry.
Michael Dědeček
Grafik, designer a věčný snílek. Pro TKS2 navrhl logo a spolupracuje na tvorbě propagačních materiálů.
Pavel Fuksa
V letech 2014, 2016 a 2018 byl zařazen na seznam 200 nejlepších ilustrátorů světa. Pracoval jako kreativní ředitel v reklamních agenturách na třech kontinentech na klientech jako Nike, HSBC, Lego, Heineken nebo Kitkat. Za svou práci vyhrál světové ceny všech barev za reklamu i design. Mezi jeho klienty patří Facebook, Google, Barack Obama, Greenpeace, Mercedes, Vodafone nebo Budweiser a Tatra kolem světa 2, pro kterou navrhl design T815.
a nespočet dalších
děkujeme!

Dočasní členové

1
první etapa — asie
rok 2020
Tomáš Kadubec
"Nejlepší výlet na měsíc do Gruzie, který se rozvinul v tříměsíční poznávání Turecka a míst, kam bych se normálně nejspíš nepodíval, následované skoro dvěma měsíci v Íránu."
Robert Janisch
"Hele bylo to velmi fajné. Velmi jsem si to užíval! Cestování velkou Tatrou v exotické zemi. Splnění dětského snu!"
Rudolf Korčák
"Držím tatrovce palce, NEBOŤ CESTA JE CÍL … !!! neboť ona má své dlouholeté kořeny a historii v našem městě Příbor."
Erik Hutter
"Dlouhodobě zastávám názor, že všechno a všichni nás něčemu učí, i když si to třeba v řadě věcí ani neuvědomujeme."
Ivo Stýskala
Vladimír Jadrníček
2
druhá etapa — afrika
rok 2021
Karel Nováček
"Mám příjemný pocit naplnění. Před časem jsem si něco naplánoval a ono se to nakonec povedlo. Cesta k uskutečnění plánu nebyla krátká a ani jednoduchá. Ale tím větší mám radost ze splněného snu."
Karel Dvořák
"Před odletem do dané země jsem měl největší obavy z toho, že budu jen za okénkem sedící, pasivní a platící pasažér (turista) bez možnosti cokoliv ovlivňovat. Od prvních momentů, co jsem se připojil k trvalým členům se ukázalo, že mé obavy byly liché"
Monika Wildnerová
"Uvědomila jsem si naplno, že jsem nomádský typ, časté změny prostředí a svobodu pohybu potřebuji. Takže se vrhneme za pár let do světa života na kolech, pokud zdraví dovolí."

zprávy do e-mailu

Email

Čerstvé zážitky můžeš získat e-mailem. Snadno a zdarma.

Díky tomu budeš vědět co se děje, jak expedice probíhá a co právě zažíváme. A kdo ví, třeba tě zaujme a přidáš se k nám.

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  sedm principů

  Odvaha
  Odvaha
  Je pro nás důležité působit tak, aby lidé v sobě našli nadšení, odvahu i sebedůvěru nebát se neznámého a cestovat více.
  Tradice
  Tradice
  Naším záměrem je nést dál tu pochodeň po našich předchůdcích, ale nebudeme jejich přesnou kopií.
  Inspirace
  Inspirace
  Miliony lidí mají roční příjem jako průměrný týdenní výdělek v Česku, a přesto jsou šťastnějších než řada lidí žijících v přebytku. Chceme ukázat, jak žijí, jak vidí svět a kus té jejich spokojenosti zachytit jako inspiraci, která může člověka obohatit o nové pohledy.
  Poznání
  Poznání
  Chceme se dostat dál, chceme poznávat a cestovat, svou volbou auta předcházíme nefunkčnosti, poruchovosti vozu a neprůjezdnosti tras, abychom se mohli více soustředit na poznání samotné.
  Týmovost
  Týmovost
  Být jedinečnými cestovatelskými hrdiny je asi fajn, my jimi nejsme. Jsme jedni z mnoha budoucích členů expedičního týmu, jehož součástí může být každý, kdo se rozhodne stát se na chvíli členem posádky TKS2.
  Autentičnost
  Autentičnost
  Jsme expedice, která vyrazí na cestu poznávat, tedy nejsme štáb s připraveným scénářem, jehož záměrem je hlavně pobavit.
  Respekt
  Respekt
  Je pro nás důležitý respekt k místům, která navštívíme, k tradicím, národům, ať již je jejich víra jakákoliv, ať je jejich politický názor nebo jejich vnímání dobra a zla jakékoliv.

  Kontaktujte nás

  Top chevron-downbarsarrow-right