Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Náš tým

Expediční projekt vede tým cestovatelů a dokumentaristů v čele s Markem Havlíčkem. Tatrovku v průběhu cesty obývá parta více i méně zkušených objevitelů z vašich řad, kteří touží po poznání a nevšedních zážitcích.

Ambasadoři projektu

...aneb podporují nás

Projekt Tatra kolem světa 2 podporuje i několik známých osobností, které můžete potkat na palubě expediční Tatry Trajdy jako ambasadory projektu.

Petr Kolář
Světoznámý architekt, na kterého stojí miliardáři frontu.

Martin Carev
Známý český cestovatel, youtuber, vloger, model a influencer.
Stanislav Synek
Český jaderný fyzik, polyglot a cestovatel, který se v letech 1987–1990 účastnil expedice Tatra kolem světa.

zakladatel

zakladatel

Marek Havlíček je v pravém slova smyslu dobrodruh a cestovatel. Je specialista na extrémní a náročné situace, ze kterých dokáže hladce vyváznout a ještě si z toho odnést nějaké přínosné ponaučení. Mimo to, že v letech 2016—2018 objel v expediční dodávce svět, objel v kuse celou Afriku (2008—2010). Dohromady ujel po světě přes 400 000 km, a to nejen autem, ale i na motorkách. Cestování ho naučilo nejen nebát se řešit krizové situace, ale i dokázat si pomoct kdekoliv a kdykoli.

Tým
Bez party skvělých lidí v zázemí v ČR a často i na vzdálených místech, ambasádách a hranicích států, by to nešlo. Vděčíme jim za to, že projekt pokračuje a naplňujeme tak své poslání.
Kontakty na Marka
Anežka Boháčová
Anežka Boháčová
Správkyně sociálních sítí, PR, organizátorka, koordinátorka, překladatelka
Jiří Dvorský
Jiří Dvorský
Kameraman
podpůrný tým

...aneb jedeme v tom společně!

Naším posláním je podporovat a pořádat aktivity směřujících ke zlepšování kulturního a společenského klimatu občanské společnosti, a to především aktivitami motivujícími široké spektrum cílových skupin k cestování, ke zdravému aktivnímu životnímu stylu, k zodpovědnosti a k osobnímu rozvoji (stanovy spolku).
produkce@tatrakolemsveta2.cz

Tereza Šmajsová
Generátor textů, milovník jídla, kávy a neznáma. Ačkoliv stráví většinu času za klávesnicí, vždy si najde čas jet za velkým dobrodružstvím.
Lada Matyášová
Psavkyně s duší dobrodruha, která se k týmu TKS2 připojila jako copywriterka: "Všude dobře, tak co doma?"
Eduard Goričev
K týmu se připojil v roce 2022 na funkci II. kameramanské pozice. Pracovitý a zkušený fotograf a kameraman, který s týmem projede několik zemí Jižní Ameriky.
Lukáš Hejl
Zkušený cestovatel s více než skvělými zkušenostmi s elektřinou a dalšími technickými vychytávkami.
Radim Malota
Školící technik automobilky Tatra, skvělý a velmi zkušený mechanik a řidič expedičního speciálu T815.
Pavel Javůrek
Pavel byl součástí etapy, kde se za dva týdny měnilo 14x kolo, neuvěřitelně pracovitý s nevídanými řidičskými schopnostmi. I díky tomu se stal jedním z hlavních řidičů a techniků TKS2.
Tomáš Vaněk
Pracovitý a zkušený řidič, který jako dočasný člen prokázal nemalé nasazení a řidičské umění a nyní je jako jeden z hlavních řidičů, kteří řídí naší Tatru.
Jana Mráčková
Cestovatelka, bloggerka, která svými poznatky a zkušenostmi obohacuje svět. Během expedice se podílela na koordinaci týmu. Více o Janě a její práci najdete na webu liveinspirit.cz.
Libor Svoboda
Podpora správy sociálních sítí
Víťa Válka
Designer, který chce projet Tatrou Jižní Ameriku a pro TKS2 navrhuje web, sází tiskoviny a připravuje grafiku polepu Tatry.
Pavel Fuksa
V letech 2014, 2016 a 2018 byl zařazen na seznam 200 nejlepších ilustrátorů světa. Pracoval jako kreativní ředitel v reklamních agenturách na třech kontinentech na klientech jako Nike, HSBC, Lego, Heineken nebo Kitkat. Za svou práci vyhrál světové ceny všech barev za reklamu i design. Mezi jeho klienty patří Facebook, Google, Barack Obama, Greenpeace, Mercedes, Vodafone nebo Budweiser a Tatra kolem světa 2, pro kterou navrhl design T815.
Jan Hospes
Věčně mladý optimista se smyslem pro detail. Pro TKS2 je konzultantem v oblasti tiskových zpráv a tonality projektu.
Lukáš Pláteník
Z původně dočasného člena řidičem, tak přesně to je Lukášův příběh v rámci TKS2. I díky němu se kola Trajdy v roce 2020 nezastavila.
Tomáš Bílek
Tom patří do technické části týmu, a to jak před startem z Česka v roce 2020, tak i před startem africké etapy v roce 2021.
Marek Pecha
Marek patří do technické části týmu, a to jak před startem z Česka v roce 2020, tak i před startem africké etapy v roce 2021.
Tereza Flesarová
S týmem strávila putováním Afrikou, kdy se starala o koordinaci členů týmu a plánování itineráře.
Jan Matějček
Grafik a ilustrátor, který se podílí na vizualizacích spojených s propagačními materiály TKS2.
Michael Dědeček
Grafik, designer a věčný snílek. Pro TKS2 navrhl logo a spolupracuje na tvorbě propagačních materiálů.
Tomáš Rohlík
Začátkem roku 2021 se na palubu připojil jako dočasný člen, který se po několika měsících na palubu expediční T815 vrátil jako její řidič. Tomáš dopravil vůz do přístavu v JAR, odkud se lodí poslal do Brazílie.
Eva Šlosarová
Eva se k týmu připojila v letech 2020 a 2021, kdy byla ve funkci II. kameramanské pozice. S týmem TKS2 projela Írán a Etiopii.
Martin Dvořáček
K týmu se připojil v roce 2021 na funkci II. kameramanské pozice. S týmem projel Tanzanii.
Karel Dvořák
Karel na palubu TKS2 přijel jako dočasný člen a díky jeho nadšení a přístupu k cestování se stal členem tým a koordinátorem na palubě, a to během posledních několika afrických etap.
Jana Kalivodová
Jana se k týmu připojila na africké etapy, během kterých se projela Zambie a Tanzanie. Starala se o koordinaci celé posádky.
Miloslav Kýček
Miloslav patří do technické části týmu.
a nespočet dalších
děkujeme!

Dočasní členové

1
první etapa — asie
rok 2020
Tomáš Kadubec
Robert Janisch
Rudolf Korčák
Erik Hutter
Ivo Stýskala
Vladimír Jadrníček
2
druhá etapa — afrika
rok 2021
Karel Nováček
Monika Wildnerová
Maroš Podhradský

zprávy do e-mailu

Email

Čerstvé zážitky můžeš získat e-mailem. Snadno a zdarma.

Díky tomu budeš vědět co se děje, jak expedice probíhá a co právě zažíváme. A kdo ví, třeba tě zaujme a přidáš se k nám.

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  sedm principů

  Odvaha
  Odvaha
  Je pro nás důležité působit tak, aby lidé v sobě našli nadšení, odvahu i sebedůvěru nebát se neznámého a cestovat více.
  Tradice
  Tradice
  Naším záměrem je nést dál tu pochodeň po našich předchůdcích, ale nebudeme jejich přesnou kopií.
  Inspirace
  Inspirace
  Miliony lidí mají roční příjem jako průměrný týdenní výdělek v Česku, a přesto jsou šťastnějších než řada lidí žijících v přebytku. Chceme ukázat, jak žijí, jak vidí svět a kus té jejich spokojenosti zachytit jako inspiraci, která může člověka obohatit o nové pohledy.
  Poznání
  Poznání
  Chceme se dostat dál, chceme poznávat a cestovat, svou volbou auta předcházíme nefunkčnosti, poruchovosti vozu a neprůjezdnosti tras, abychom se mohli více soustředit na poznání samotné.
  Týmovost
  Týmovost
  Být jedinečnými cestovatelskými hrdiny je asi fajn, my jimi nejsme. Jsme jedni z mnoha budoucích členů expedičního týmu, jehož součástí může být každý, kdo se rozhodne stát se na chvíli členem posádky TKS2.
  Autentičnost
  Autentičnost
  Jsme expedice, která vyrazí na cestu poznávat, tedy nejsme štáb s připraveným scénářem, jehož záměrem je hlavně pobavit.
  Respekt
  Respekt
  Je pro nás důležitý respekt k místům, která navštívíme, k tradicím, národům, ať již je jejich víra jakákoliv, ať je jejich politický názor nebo jejich vnímání dobra a zla jakékoliv.

  Kontaktujte nás

  Top chevron-downbarsarrow-right