Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Expedice

Jsme tým Čechů a Slováků a jsme na to hrdí, stejně jako na českou Tatru, léty prověřený základ pro expediční vůz. Navazujeme na cestovatelskou legendu - expedici Tatra kolem světa z let 1987-1990. Pod patronstvím Stanislava Synka, posledního žijícího člena tehdejší posádky, chceme přispět, aby se na ní nezapomnělo a navázat na její nenaplněné plány.  Stejně jako původní expedice i my chceme v lidech rozdmýchávat touhu cestovat a pomáhat rozšiřovat jejich pohledy na svět.

itinerář cesty

3
poslední místa
MapaTvar
třetí etapa - Jižní Amerika

Třetí etapa expedice TKS2 odstartovala 22. 2. 2022 a kola našeho expedičáku by se měla zastavit až v Argentině. Prozkoumáme devět států: Brazílii, Paraguay, Argentinu, Chile, Peru, Bolívii, Ekvádor, Kolumbii, Uruguay. Koncem roku 2023 budeme posílat auto na další kontinent. Společně zažijeme nespočet dobrodružství. Pojeďte v tom s námi!

 

přidat se
2
100% dokončeno
MapaTvar
druhá etapa — Afrika

Druhá etapa expedice TKS2 odstartovala 3. 3. 2021 a kola našeho expedičáku pokračovaly po africké půdě až do druhé poloviny prosince. Společně se projelo deset států, kde jsme navštívili nejkrásnější místa kontinentu a prožili nezapomenutelné zážitky.

1
100 % dokončena
Tvar
první etapa - asie

Etapa odstartovala 22.2.2020 v 2:02 od pražského Rudolfína. Cílem bylo urazit přibližně 70.000 km a navštívit 22 zemí. Situaci změnila světová pandemie. Celkem se projelo devět zemí v Evropě a v Asii a následoval převoz expedičního auta do Afriky.

tatra tech

tatra tech

Našli jsme dokonalý vůz pro Tatrováky — vzduchem chlazený 8válcový motor Tatra 10TS 140. Maximální rychlost 110 km/h, maximální kroutící moment 1300Nm / 1200 min., převodovka Tatra 2,30 TR 1,6 / 2,6 a pneumatiky 14,00R20TL. 4-okruhový brzdící systém, uzávěrka diferenciálů, brodivost 1200 mm. Jako doprovodné vozidlo s námi jede obytná Adria.

Ikona
320 koní
má expediční Tatra
Ikona
270 000
kilometrů ujedeme
Ikona
69
zemí poznáte
Ikona
1 095
dní na cestě
varianta první varianta první
varianta druhá varianta druhá
varianta třetí varianta třetí

sedm principů

Odvaha
Odvaha
Je pro nás důležité působit tak, aby lidé v sobě našli nadšení, odvahu i sebedůvěru nebát se neznámého a cestovat více.
Tradice
Tradice
Naším záměrem je nést dál tu pochodeň po našich předchůdcích, ale nebudeme jejich přesnou kopií.
Inspirace
Inspirace
Miliony lidí mají roční příjem jako průměrný týdenní výdělek v Česku, a přesto jsou šťastnějších než řada lidí žijících v přebytku. Chceme ukázat, jak žijí, jak vidí svět a kus té jejich spokojenosti zachytit jako inspiraci, která může člověka obohatit o nové pohledy.
Poznání
Poznání
Chceme se dostat dál, chceme poznávat a cestovat, svou volbou auta předcházíme nefunkčnosti, poruchovosti vozu a neprůjezdnosti tras, abychom se mohli více soustředit na poznání samotné.
Týmovost
Týmovost
Být jedinečnými cestovatelskými hrdiny je asi fajn, my jimi nejsme. Jsme jedni z mnoha budoucích členů expedičního týmu, jehož součástí může být každý, kdo se rozhodne stát se na chvíli členem posádky TKS2.
Autentičnost
Autentičnost
Jsme expedice, která vyrazí na cestu poznávat, tedy nejsme štáb s připraveným scénářem, jehož záměrem je hlavně pobavit.
Respekt
Respekt
Je pro nás důležitý respekt k místům, která navštívíme, k tradicím, národům, ať již je jejich víra jakákoliv, ať je jejich politický názor nebo jejich vnímání dobra a zla jakékoliv.

rozpočet a podpora

Tatra kolem světa 2 je neziskový projekt a veškeré příjmy jdou na jeho realizaci — vůz, jeho příprava, projekt, výroba a schválení nástavby, vybavení nástavby, pohonné hmoty, servis, opravy, gumy, přeprava přes oceány, technika, strava pro členy organizačního týmu, poplatky atd. Kalkulace této tříleté cesty je 19 − 25 milionů korun.

Crowdfunding
V roce 2019 jsme uspořádali crowfoundingovou kampaň, která dosáhla výše 135%. Za to patří velký dík všem, kdo náš společný projekt podpořili, že v tom jedou s námi. S mnohými z těchto podporovatelů se setkáváme na palubě našeho expedičáku.
naše zdroje
Dalším zdrojem financování jsou osobní peněžní prostředky zakladatele projektu expedice TKS2 Marka Havlíčka.
rozpočet a podpora
dočasná posádka
Každý, kdo s námi jede, se stává plnohodnotným členem spolku, má tak svá práva, ale i povinnosti. TKS2 funguje jako celek a společně se podílíme na chodu celé expedice. Jde o významnou část podpory realizace celého cestovatelského projektu.
partneři a sponzoři
Na cestu kolem světa jsme vyrazili také za podpory partnerů, kteří mají na expedičním voze své čestné místo v podobě firemního loga. V rámci této spolupráce vznikají také videa, články, reportáže, díky kterým se i široká veřejnost může nejen o expedici dozvědět více a nahlédnout tak do zákulisí TKS2.

inspirovala nás expedice

tatra kolem světa
1987—1990
Top chevron-downbarsarrow-right