Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Tatra kolem světa 2 se opět vydává po československých stopách, tentokrát v Ugandě

17. 5. 2021

Po zrychleném průjezdu Keňou, kterou se organizátoři po dohodě s expedičním týmem rozhodli kvůli pandemickým opatřením vynechat, se v polovině května z Kampaly, hlavního města Ugandy, vyráží vstříc dalším kilometrům.

Expedice TKS2 během své výpravy kolem světa navštěvuje místa spjatá s Českem a Slovenskem. Mimo návštěvy ambasád navštívili v loňském roce cestovatelé například sirkárnu v Tabrízu (Írán), kterou vede Čecho-Íránec Mirek a stále se zde používají československé stroje. V letošním roce se TKS2 vydává opět po stopách rodáků. Patří mezi ně také organizace, které jsou založené Čechy, spravují je Češi i Slováci. Jde o projekty nejen ziskové, patří mezi ně i dobrovolnické, jako jsou například pomoci dětem z chudých afrických rodin. Jedním takovým je i projekt Bwindi Orphans. Bwindi se nachází v jihozápadním cípu Ugandy, u hranice s Kongem a blízko hranice s Rwandou.

Tatra kolem světa 2 se opět vydává po československých stopách, tentokrát v Ugandě

„Jakmile jsme zjistili, že Tatra míří do Ugandy, pozvali jsme tým do Bwindi. Podívat se, jak velký kus práce pro děti a rodiny tam udělali lidé, kteří se rozhodli pomoci prostřednictvím neziskové organizace Bwindi Orphans. Jak zdánlivě malá pomoc, pokud je konkrétní a přímočará, mění život chudých dětí k lepšímu a posouvá je dopředu. Sponzoři dětí většinou nepatří k nejbohatší vrstvě ve společnosti, přesto se rozhodli podělit o to, co mají. Do Ugandy se většina z nich nedostane a my chceme využít každé příležitosti, jak těmto dobrým duším poděkovat. A budeme rádi, když účastnici expedice Tatra kolem světa 2, kteří momentálně v Ugandě jsou, předají směrem k nim, do Česka, svoje zážitky a dojmy,“ řekla koordinátorka projektu Kateřina Chauveau.

Tatra kolem světa 2 se opět vydává po československých stopách, tentokrát v Ugandě

Mimo návštěvy centra české neziskovky, školy a místní nemocnice mají cestovatelé z TKS2 samozřejmě v plánu i národní park Bwindi Impenetrable Forest. Na jeho chráněném území žije asi polovina světové populace horských goril. Vydat se za nimi do pralesa, tzn. k nim domů, je zážitek, který si rozhodně nechcete nechat ujít. Samotný pochod někdy těžko schůdným terénem tropického deštného pralesa je úžasný a pobýt hodinku s gorilí rodinou, zážitek slovy těžko popsatelný.

zprávy do e-mailu

Email

Čerstvé zážitky můžeš získat e-mailem. Snadno a zdarma.

Díky tomu budeš vědět co se děje, jak expedice probíhá a co právě zažíváme. A kdo ví, třeba tě zaujme a přidáš se k nám.

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
    Top chevron-downbarsarrow-right