Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Tatra kolem světa 2 vyrazila za dalším dobrodružstvím, aneb rok 2022 patří Jižní Americe

25. 2. 2022

Projekt výpravy Tatra kolem světa 2 (TKS2) odstartoval třetí rok na cestě a má před sebou rok poznávání Jižní Ameriky. Expediční vůz na tatrováckém podvozku je po týdnu pečlivého servisu připraven na zhruba 60 000 kilometrů na tomto kontinentu. Posádka je již na palubě a vyráží se takříkajíc a plnou parou vpřed!

Přesně dva roky po slavnostním startu od pražského Rudolfina se v úterý 22. 2. 2022 roztočila kola expedičního speciálu na tatrováckém podvozku, a to na již třetím kontinentu tentokrát v Jižní Americe. V tento datem tak magickém dni se organizátoři projektu expedice Tatra kolem světa 2 setkali v brazilském městě Salvador s letošní první partou cestovatelů, kteří se rozhodli projekt TKS2 podpořit svou účastí. Společně stráví zhruba dva týdny a prozkoumají severní část Brazílie.

Jižní Amerika je krásným kusem naší planety a jsem rád, že ji mohu opět navštívit a vrátit se na místa, která jsem měl možnost před zhruba pěti roky navštívit. Tím spíše mi dělá radost, že je budu moct ukázat lidem, kteří mají cestování v krvi. Lidem, kteří se rozhodli k nám připojit na palubu a zažít skutečnou expedici na vlastní kůži,“ řekl Marek Havlíček, zakladatel projektu expedice Tatra kolem světa 2.

Třetí rok cestovatelského počinu potrvá do února 2023, během roku je v plánu navštívit Brazílii, Paraguay, Argentinu, Chile, Bolívii, Peru, Ekvádor a Kolumbii, letošní cesta je rozdělené celkem na 17 úseků.

S týmem jsme připravili itinerář, který je plný jak známých jihoamerických míst, počínaje Rio de Janiero, přes Iguazu Falls, Buenos Aires, Machu Picchu, až po kouzelnou Patagonii,“ dodal Marek Havlíček. Jihoamerická etapa je aktuálně obsazená z poloviny a stále je možné se k týmu připojit a stát se tak plnohodnotným členem výpravy, která navazuje na tu z konce 80. let, na Tatru kolem světa (1987 – 1990). Členem výpravy TKS1 byl i Stanislav Synek, který se na palubu Trajdy – speciál na podvozku T815, připojil v loňském roce na měsíční putování Džibutskem a Etiopií, se k týmu TKS2 rozhodl připojit i letos.

V loňském roce se na palubě Tatry svezlo přes stovku lidí, ujelo se více než 70 000 kilometrů, a to skrze deset afrických států. Stejně jako již zmíněný Stanislav Synek, jediný dosud žijící člen celé původní výpravy se opětovně k výpravě přidá i Martin Carev, český YouTuber a influencer, se který se k týmu loni připojil taktéž na etapu v Etiopii. Tam tým zažíval mnohá dobrodružství, o kterých si bude možné poslechnout na veletrhu Holiday World, který se koná 18. – 20. března 2022 v PVA Expo Praha.

Organizátoři všem podporovatelům od srdce děkují a těší se na viděnou na palubě Trajdy.

Více informací o projektu i k jeho připojení se najdete na web www.tatrakolemsveta2.cz

Za tým TKS2,

Kateřina Božková

zprávy do e-mailu

Email

Čerstvé zážitky můžeš získat e-mailem. Snadno a zdarma.

Díky tomu budeš vědět co se děje, jak expedice probíhá a co právě zažíváme. A kdo ví, třeba tě zaujme a přidáš se k nám.

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
    Top chevron-downbarsarrow-right