Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Tisková zpráva 24. 8. 2020, půl roku na cestě

31. 8. 2020

Chuť cestovat a poznávat spojila partu lidí, kteří se společně rozhodli uspořádat velkolepý projekt, jehož jedním z cílů bylo připomenutí Československé výpravy z konce 80. let. Na výpravu Tatra kolem světa (1987 – 1990) volně navazuje právě Tatra Kolem Světa 2 (TKS2), která svou pouť odstartovala letos 22. února. V sobotu 22. srpna to byl přesně půl rok, kdy je tento unikátní cestovatelský sen na cestě.

 Od pražského Rudolfina vyjela expedice TKS2, a to v prakticky plném možném obsazení obou vozidel, mimo expediční Trajdu (T815) se jede i obytným vozem ze stáje Adria, které bylo pojmenováno Bludička. Po necelých dvou týdnech v Bulharsku palubu opouští dle plánu jeden ze spoluzakladatelů projektu, a to společně s dalšími cestovateli. Do Tureckého Istanbulu pokračuje zbylých pět členů posádky v čele s náčelníkem výpravy Markem Havlíčkem, který se dle původního plánu bude jako jediný účastnit celé cesty kolem světa.

V polovině března se k TKS2 připojuje první parta deseti dočasných členů – projekt výpravy je jedinečný svým konceptem, kdy se k posádce mohou na určitou část cesty připojit zájemci, kteří tak svou účastí podporují realizaci expedice. V té době se bohužel začíná svět měnit, a to díky celosvětové pandemii spojené s Covid-19. Většina posádky opouští výpravu předčasně, a to po neúspěšném pokusu o překročení Turecko-Gruzínských hranic.

Může se ale jen potvrdit, že pořekadlo „mít štěstí v neštěstí“ skutečně platí. Díky různým vládním opatřením a omezení volnosti pohybu se zbylému týmu TKS2 podařilo vidět jinak turisty přeplněná místa zcela samostatně. Mimo to navázali mnohé kontakty s místními, kteří je zavedli na odlehlá místa, díky čemuž dostali dobrodruzi jedinečnou možnost, jak na vlastní kůži zažít skutečný nejen venkovský život v Turecku a později i v Íránu. Současně tým TKS2 mohl nasbírat jedinečné, a především autentické videozáznamy, které budou z velké části použité v seriálu Tatra Kolem Světa 2, který budou diváci moci vidět na podzim letošního roku na Prima ZOOM. Aktuálně se pracuje na pátém dílu z deseti.

Osazenstvo členů se během půl roku několikrát změnilo, přestože to to nebylo podle původního itineráře, a to díky vlivu již zmíněného Covid-19. Expedice Tatra Kolem Světa 2 pokračuje ve své pouti a daří se jí tak plnit své závazky, které před odjezdem jak lidem, tak i partnerům projektu dala.

Tatra Kolem Světa 2 je skutečnou expedicí, která se dokáže přizpůsobit aktuálním podmínkám a díky tomu se kola vozů v designu od Pavla Fuksy nemusela zastavit. Díky pohotovému vedení projektu se podařilo získat už zmíněné záběry a díky spolupracemi s médii vznikají pravidelné výstupy například na Prima ZOOM, na Radiožurnálu, v Mladé frontě Dnes a další.

TKS2 jede dál, vstříc novým poznáním.

Velké poděkování patří jak všem dočasným členům, tak i partnerům projektu, zejména hlavním partnerům: HuskyBosch Power ToolsBosch servicePrima ZOOMAdria Karavany SedlčanyContinentalMPOKobit THZKPCS, MolpirTropicoRosatomMexikáno.

zprávy do e-mailu

Email

Čerstvé zážitky můžeš získat e-mailem. Snadno a zdarma.

Díky tomu budeš vědět co se děje, jak expedice probíhá a co právě zažíváme. A kdo ví, třeba tě zaujme a přidáš se k nám.

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
    Top chevron-downbarsarrow-right