Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Vinařství, pouště a gejzíry... 23. etapa po Jižní Americe

V pátek 13. října 2023 se Trajda vydává z Argentiny přes Chile až do La Paz v Bolívii, aby cestou navštívila to nejlepší ze všech tří zemí. Byla to cesta dlouhá, ale o zážitky na ní nebylo nouze. 

Magický autobus a Tatra kolem světa 2
Magický autobus a Tatra kolem světa 2

Za první čtyři dny etapy toho dobrodruzi s Trajdou zažili spoustu. V Argentině navštívili Ďáblův chřtán a Amfiteatr, což jsou skalní útvary vypadající doopravdy jako antická stavba. Cestou se zastavili v rodinném vinařství Domingo Molina. Následně navštívili přírodní rezervaci Quebrada de las Conchas i duhové hory nad vesnicí Purmamarca. Hranice do Chile pak překročili průsmykem Jama ve výšce 4 800 m n.m. V Chile je čekaly další přírodní skvosty, jako přírodní rezervace Los Flamencos, solná pláň Salar de Pujsa i sopka Licancabur. Zvládli se také, vykoupat v solných jezerech Lagunas Escondidas de Baltinache a viděli tzv. Magic Bus uprostřed pouště Atacama.

Česká vlajka v Bolívii
Česká vlajka v Bolívii

V poušti Atacama se expedice Tatra kolem světa 2 na chvíli zdrží, aby prozkoumala Měsíční údolí, kde například vědci z NASA testovali Mars Rover. 

V Salar de Uyuni, největší solné pláni na světě, to byla právě posádka Trajdy, kdo zde umístil českou vlajku u památníku Rally Dakar. 

Gejzíry Tatio jsou nejvýše položeným gejzírovým polem na světě a přesně tam na východ slunce vyrazili právě členové dvacáté třetí etapy. Cesta stála za starou belu, ale východ slunce byl překrásný, a navíc se v termální říčce kousek bokem díky skvělému místnímu průvodci koupali úplně sami. 

Gejzíry Tatio
Gejzíry Tatio

Kuchař René, který s expedicí jezdí pravidelně, se i tentokrát překonával. Nejen v delikatesách vařených na plynovém sporáku, která má Trajda v sobě zabudovaný, ale například také bramboráky dělanými na ohni. A k tomu si, kdo chtěl, mohl poslechnout historky architekta Petra Koláře. A ráno, aby si všichni nasbírané kalorie trošku zmenšily, se kanal kurz horolezectví. Jaká se to sešla skvělá parta! 

Most Antonio José de Sucre (pojmenovaný podle jednoho z osvoboditelů Bolívie) spojuje obce Yotala a Betanzos. Byl postaven koncem 19. století, aby zjednodušil cestu z Potosí do Sucre. Dnes již není zdaleka tolik využívaný jako dříve, ale stále je považovaný za skvost místní výstavby. 

Most Antonio José de Sucre
Most Antonio José de Sucre

V úterý 24. října 2023 slavnostně všichni přijíždějí do bolivijského La Paz. Z místní lanovky je město jako na dlani a to ani nemluvě o skvělé místní kuchyni a tradičně oblečených ženách. A dokonce tu mají bar jako je ten u Vočka ze Simpsonů. No kdo by si přál lepší ukončení společného putování, než jako z pohádky? 

V další etapě se Tatra kolem světa 2 vydá z Bolívie do Paraguaye, malé země uprostřes Jižní Ameriky. 

Bolivijský La Paz jako na dlani
Bolivijský La Paz jako na dlani

zprávy do e-mailu

Email

Čerstvé zážitky můžeš získat e-mailem. Snadno a zdarma.

Díky tomu budeš vědět co se děje, jak expedice probíhá a co právě zažíváme. A kdo ví, třeba tě zaujme a přidáš se k nám.

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
    Top chevron-downbarsarrow-right