Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2

Z deníčku expedice

"Když jsme se s týmem rozhodovali, jak strávit 2 dny u řeky delty Okavango, výlet lodičkou byla jasná volba, tuhle krásu Botswany lze těžko vychutnat lépe jinak a že jsme to zkoušeli."
19. 10. 2021
Během cesty kolem světa, se člověk setkává s mnohými výzvami. Patří mezi ně i například hraniční přechody. Navíc, když se jede velkým obytným vozem, je k cestovatelům obracena větší pozornost. Letos se tým expedice Tatra kolem světa 2 vydal za poznáním afrického kontinentu, kde je v plánu navštívit deset zemí.
22. 7. 2021
Zažil jsem různá a opravdu velká dobrodružství, ale nic podobného. Ti, kdo mě znají a cestovali semnou na nelehkých cestách, jako například Kateřina nebo Jirka Bílek, sami dobře ví, že nejsem ten, co za každou cenu jde do extrému, naopak, když se ocitnu v náročné situaci, řeším to „na jistotu” ne stylem „nějak” to dopadne a myslím, že si umím poradit s leckterou nelehkou situací.
30. 6. 2021
Na hraničním přechodu Dewele z Džibutska do Etiopie proběhlo vše hladce a poměrně rychle. K hranicím přijíždí vlak, který převáží jak lidi, tak i mnohé zboží, věci, zvířata, zkrátka vše. Vlak jede přímo do města Harar, kde jsme si udělali také zastávku.
27. 3. 2021
Druhá etapa expedice TKS2 se rozjela a stejně jako v loňském roce pro vás máme zápisky z cesty. Tento první deníček vychází z poznámek a textů naší nové členky Terezy Flesarové, která se k posádce připojila v sobotu 27. února. A kdo že je tahle naše Terka?
6. 3. 2021
Dobrodružství doslova za každou zatáčkou, aneb kola expedice TKS2 se točí správným směrem K týmu TKS2 se připojila další parta cestovatelů, která bude na palubě dle plánu necelých dvacet dní. Společně se všichni vydávají za poznáním severovýchodu Íránu, kde na dobrodruhy čeká nejedno překvapení. Jak se letošní I. etapa expedice povede zakončit, to a i
6. 12. 2020
Okruh severovýchodem Íránu pokračuje a tým expedice Tatra Kolem Světa 2 (TKS2) se přesouvá do druhého největšího města islámské republiky, do města Mašhad (volně přeloženo: Město mučedníků). Zvláštností a dost možná i dominantou tohoto města je jeho střed,
15. 9. 2020
K Tatře Kolem Světa 2 se připojila nová parta cestovatelů, která bude na palubě dle plánu necelých dvacet dní. Marek Havlíček, náčelník výpravy, se na to důkladně připravil a vytvořil nabitý itinerář. Co všechno jsme zatím zažili, co viděli a jaké jsou naše čerstvé dojmy z prvních dní na cestě? Článek v
3. 9. 2020
Minule jsme si řekli o tom, jak výprava Tatra Kolem Světa 2 (TKS2) navštívila jednu z nejvýznamnějších památek Íránu, a to pozůstatky starověkého města Persepolis. Dalším bodem itineráře je aktuálně Perský záliv, kam posádky obou našich vozů dorazily ve druhé polovině července. Článek v magazínu Auto v MfDnes.
31. 8. 2020
TKS2 jede za nosem, vede nás vůně koření a vodních dýmek Článek v magazínu mfDnes Výprava pokračuje dál směrem na jih Íránu, cestovní rychlost se zmenšila, a to nejen díky četnějším zastávkám k zajímavým místům. Zastávky jsou teď plánovány jasně a tým se drží společně domluvené trasy,
28. 7. 2020
1 2
Top chevron-downbarsarrow-right